Często zadawane pytania:
Czym jest Zwyczajny.pl? v
Zwyczajny to aplikacja społecznościowa do umawiania się na wspólne posiłki. Zasada jest prosta - ktoś gotuje u siebie w domu i zaprasza do siebie na wspólny posiłek. Wszędzie wokół nas są ludzie, którzy gotują i to lubią, a ugotować trochę więcej to żaden problem. Zwyczajny to sposób, aby połączyć ludzi, którzy chcą dobrze zjeść z ludźmi, którzy gotują i tak czy siak to robią.
Jak działa Zwyczajny.pl? v
W paru prostych krokach rejestrujesz się i wchodzisz na wall aplikacji, gdzie od razu znajdziesz zaproszenia na wspólne posiłki. W zaproszeniu jest dzień i godzina, do kiedy dać znać, cena oraz na jak długo się umawiacie. Jest również przybliżona lokalizacja. Można umówić się samemu lub łatwo zaprosić znajomych do dołączenia.

Dzięki bogatym profilom wiadomo z kim się umawiasz. Są informacje “o mnie”, “moje zwyczaje jedzeniowe” oraz “trzy tematy na, które chętnie porozmawiam”. Każdy użytkownik ma również zdjęcia oraz rekomendacje od innych.

Oprócz zaproszeń na wspólne posiłki użytkownicy mogą dodawać również zdjęcia, przepisy, pytania i ciekawostki.

W zakładce “poznaj ludzi” ułatwiamy poznanie ludzi w okolicy. Na podstawie lokalizacji i podobnych zainteresowań wysyłamy również rekomendacje z kim warto się poznać.

Można również dołączyć do grup tematycznych dzięki którym łatwo poznać ludzi o podobnej diecie, stylu bycia czy zainteresowaniach.

Dla kogo jest Zwyczajny? v
Dla wszystkich, którzy często gotują i mogliby ugotować trochę więcej oraz dla tych, którzy chcieliby mieć lepszy dostęp do domowego jedzenia w korzystnej cenie. Przyciągamy ludzi, którzy cenią autentyczność i chcą nawiązywać nowe relacje. Sporo jest w naszej społeczności wegan i wegetarian.

Tak naprawdę jest wiele sposobów na korzystanie ze Zwyczajnego.

- Poznając parę osób, które gotują w Twojej okolicy i umawiając się z nimi regularnie możesz sprawić, że zawsze będziesz mieć wokół siebie opcje na smaczne, domowe i tanie jedzenie w miłej atmosferze.
- Dla osób, które mają jakąś dietę i chcą poznać podobnych ludzi.
- Sposób na poznawanie nowych osób o podobnych zainteresowaniach czy o podobnym stylu.
-Sposób na zadbanie o relacje z własnymi znajomymi poprzez zapraszanie ich w niezobowiązujący sposób na wspólne posiłki.
- Dla osób, które lubią gotować Zwyczajny stwarza okazje, żeby cieszyć się przyjemnością dbania o gości się i daje możliwość pokazania siebie poprzez jedzenie.
- Sposób na obniżenie kosztów jedzenia czy łatwy dodatkowy dochód.

Zdajemy sobie sprawę, że ludzie są różni i właśnie tak chcemy rozwijać Zwyczajnego. Już teraz stworzyliśmy algorytmy, które zwiększają prawdopodobieństwo poznania odpowiednich osób czy przeglądania odpowiednich treści. Z czasem będziemy dawali coraz więcej możliwości dzielenia się swoimi preferencjami dotyczącymi jedzenia, ludzi i korzystania ze Zwyczajnego i będziemy odpowiednio dopasowywać Zwyczajnego do indywidualnych potrzeb. Chcemy zadbać, aby każdy znalazł dokładnie to czego szuka.
Czego się spodziewać po wspólnym posiłku na Zwyczajnym? Czy trzeba się jakoś przygotować? v
Przede wszystkim zapomnij o robieniu czegokolwiek specjalnego. Wystarczy, że jesteś sobą. Nie musisz specjalnie sprzątać, nie musisz mieć super kuchni czy miejsca do zjedzenia, nie musisz mieć specjalnej zastawy, nie musisz specjalnie gotować. Nie musisz nawet być specjalnie rozmowny/a, jeśli tak czujesz. Po prostu bądź sobą i rób tak jak czujesz w danym momencie. Nie bez powodu aplikacja nazywa się Zwyczajny.

W trakcie umawiania się określacie czy jedzenie jest na wynos czy spotykacie się na pół godziny, godzinę lub dłużej. To w największej mierze wpłynie na samo spotkanie. Warto mieć na uwadze specyficzne informacje przekazane w opisie czy też w trakcie umawiania się jeśli takie w ogóle są. Co do reszty - po prostu bądź sobą i rób tak jak czujesz w danym momencie.
Jak korzystać ze Zwyczajnego ze znajomymi? v
Zapraszanie znajomych przez Zwyczajny jest czymś pomiędzy zapraszaniem przez Messengera, a wydarzeniem na facebooku - idealną kombinacją łączącą zalety obydwu.

Wyobraź sobie sytuację. Masz czas jutro wieczorem i lubisz gotować. Możesz stworzyć zaproszenie na Zwyczajnym i w jedynie dwóch kliknięciach zaprosić swoich znajomych przez Zwyczajnego, Messengera lub Facebooka. Prosta zasada - kto może przyjść daje Ci po prostu znać.

- nie musisz pisać wszystkich szczegółów oddzielnie do każdego
- napisanie zaproszenia i zaproszenie 10-20 osób może trwać nawet 1-2 minuty - jednocześnie wiesz, że wszyscy dostali informacje
- oszczędzasz sobie pisania na Messengerze - odpowiada kto chce, reszta nie musi - w końcu chodzi o to, żeby się spotykać na żywo, a nie pisać na czacie.
- masz mniej rozmów “nie mogę przyjść, ale może umówimy się na kawę w przyszłym tygodniu” - umawiasz się tak jak Ci pasuje - spontanicznie, bez zbędnej organizacji, na luzie.

Tylko pomyśl - Zwyczajny może być częścią Twojego życia jako sposób na łatwe utrzymywanie dobrych relacji z szerszym gronem Twoich znajomych.
Jak często mogę umawiać się z innymi na zwyczajnym? v
Tak często jak tylko chcesz. Naszym długoterminowym celem jest, aby Zwyczajny był tak użyteczny, żeby użytkownicy chcieli korzystać z niego 10 razy w tygodniu. Nawet jeśli jeszcze tak nie jest to chcielibyśmy, aby Zwyczajny stał się po prostu częścią Twojego stylu życia.

Wierzymy, że z czasem, dla coraz większej grupy osób, Zwyczajny będzie pierwszą myślą zastanawiając się “co zjeść?”, oczywistym wyborem chcąc poznać nowych ludzi i naturalnym skojarzeniem przy zapraszaniu szerszej grupy znajomych na wspólną kolację.

Ludzie są różni - mają różne potrzeby i różne style życia. Mając tego świadomość chcemy wspierać wiele różnych sposobów na korzystanie ze Zwyczajnego. Jest wiele sposobów na to, aby Zwyczajny stał się częścią Twojego stylu życia. Chcemy pomóc, aby było to jak najprostsze i najprzyjemniejsze.
Czy mogę w ogóle nie gotować i korzystać ze zwyczajnego? v
Pewnie. Możesz korzystać tak jak Ci pasuje. Chcielibyśmy, aby korzystanie ze Zwyczajnego stało się częścią Twojego stylu życia. Poznając parę osób, które gotują w Twojej okolicy i umawiając się z nimi regularnie może sprawić, że zawsze będziesz mieć wokół siebie opcje na smaczne, domowe i tanie jedzenie w miłej atmosferze. Wyobraź sobie, że 5-10 minut na pieszo od Ciebie znasz 10 osób, które regularnie gotują. Możesz się z nimi regularnie umawiać tak jak Ci pasuje - brać jedzenie na wynos, zjeść wspólnie szybkie jedzenie lub zostać na dłużej. Może to być np. świetny sposób, aby nie musieć się martwić o kolacje czy zawsze mieć opcje na to, aby wziąć na wynos smaczny, domowy posiłek na jutro do pracy. Oprócz tego kiedy tylko chcesz masz oczywiście możliwość poznawania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach czy stylu życia w przyjemnych okolicznościach wspólnego jedzenia. Zwyczajny naprawdę może stać się częścią Twojego stylu życia.
Czy muszę dobrze gotować, żeby zapraszać na posiłki przez Zwyczajny? v
Zdecydowanie nie. Na pewno jest wiele potraw, które gotujesz regularnie i po prostu je lubisz. Podziel się nimi! Twoja zupa pomidorowa, naleśniki czy szybkie warzywa z patelni są tak samo mile widziane, co wegański pasztet, empanadas czy fondue. Możesz się zdziwić, że Twój zwyczajny posiłek dla kogoś może być odkryciem.
Czy Zwyczajny jest tylko dla wegan i wegetarian? v
Nie. Na zwyczajnym każdy znajdzie coś dla siebie, bo ze Zwyczajnego można korzystać na wiele sposobów. Bliskie są nam wartości osób wybierających diety roślinne, ale nie ograniczamy Zwyczajnego do tej grupy. Dzięki pytaniom przy rejestracji i personalizacji staramy się łączyć ludzi zgodnie z ich preferencjami.
Czy Zwyczajny działa tylko w Warszawie? v
Nie. Od momentu wydania aplikacji mobilnej Zwyczajny może działać wszędzie tam, gdzie są osoby chcące dzielić się poprzez aplikację posiłkami. Oczywiście wartość dla użytkowników w danym miejscu jest tym większa, im więcej osób aktywnie korzysta ze Zwyczajnego. Dlatego tak ważne jest zapraszanie do pobrania aplikacji znajomych i docieranie z informacją o Zwyczajnym do zainteresowanych osób. W osiągnięciu tego efektu społecznościowego możesz pomóc.
W mojej miejscowości jest niewielu użytkowników Zwyczajnego. Jak to zmienić? v
Nie zniechęcaj się! Umożliwiliśmy łatwe udostępnianie zaproszeń na Twojej tablicy na FB lub wysyłanie jej znajomym przez messengera. Korzystaj z tej funkcji - w ten sposób inni zobaczą, że jesteś na Zwyczajnym i chętniej dołączą. Możesz też zostać naszym ambasadorem i aktywnie rozwijać społeczność Zwyczajnego w Twoim środowisku
Czy gotowanie na Zwyczajnym jest legalne? v
Dzieląc się co jakiś czas posiłkami na Zwyczajnym nie stajesz się automatycznie przedsiębiorcą spożywczym, gdyż robisz to przy okazji i na małą skalę, co nie powoduje konieczności rejestracji, ani spełniania wymogów które dotyczą np. restauracji. Jest to zatem podobne do sytuacji w której zapraszasz znajomych.

Korzystając ze Zwyczajnego możesz zarabiać lub przynajmniej “gotować za darmo”, minimalizując swoje koszty. Jeśli zarabiasz (przychód ze sprzedaży posiłków na Zwyczajnym przekracza koszt ich wytworzenia), dochód powinien zgodnie z prawem być rozliczony w corocznym zeznaniu podatkowym.
Czy korzystanie ze Zwyczajnego jest bezpieczne? v
Jak każda platforma z obszaru ekonomii współpracy (sharing economy) Zwyczajny bazuje na zaufaniu pomiędzy użytkownikami. Podjęliśmy szereg decyzji projektowych, aby chronić naszych użytkowników przed niepożądanymi zdarzeniami:

- rejestracja poprzez Facebook - jedynym sposobem utworzenia konta na Zwyczajnym jest posłużenie się kontem na Facebooku, które z założenia powinno być kontem prawdziwym
- rozbudowane profile - profil użytkownika jest jego wizytówką, a informacje i zdjęcia tam zamieszczone dają dobre ogólne pojęcie, kim jest dany użytkownik Zwyczajnego.
- weryfikacja numeru telefonu - w momencie, kiedy wrzucasz zaproszenie na posiłek, prosimy o podanie numeru telefonu, który weryfikujemy wysyłając Ci sms. W Polsce, od kiedy wszystkie karty sim są rejestrowane, numer telefonu identyfikuje użytkownika jako konkretną osobę. Podobnie weryfikujemy użytkownika, który chce skorzystać z zaproszenia. Po akceptacji przez obydwie strony ujawniamy obydwa numery, abyście mogli się dalej kontaktować telefonicznie (taka rozmowa również może upewnić w decyzji, czy umówić się).
- system rekomendacji - każdy użytkownik ma możliwość napisania rekomendacji, a także udzielenia nam anonimowej informacji zwrotnej. Bezpieczeństwo i komfort są dla nas bardzo ważne.

Warto pamiętać, że nie ma co ryzykować, jeśli nie czujesz się w pełni bezpieczny/a umawiając się z daną osobą na wspólny posiłek.
Jakie dane muszę podać, żeby korzystać ze Zwyczajnego? v
Rejestrujesz się poprzez Facebook, następnie pytamy Cię o podanie miasta i ulicy zamieszkania (bez numeru domu ani mieszkania). To podstawowe informacje, które pozwolą nam personalizować dla Ciebie Zwyczajnego - pokazywać Ci oferty i użytkowników z Twojej okolicy. Aplikacja nie prosi o udostępnienie lokalizacji.
Jeśli chcesz dodać ofertę posiłku lub z niej skorzystać, musisz nam również podać numer telefonu - podamy go obu stronom w celu ułatwienia dalszego kontaktu. Numery telefonu użytkowników, którzy mają się spotkać służą też zapewnieniu im bezpieczeństwa.
Ile kosztują wspólne posiłki na zwyczajnym? v
Można ustalić dowolną cenę w przedziale 1-25 zł. Zależy nam, żeby posiłki nie były darmowe jako, że nie ma wtedy równowagi w wymianie. Z drugiej strony nie chcemy, żeby posiłki kosztowały więcej niż 25 zł - w końcu skupiamy się na zwyczajności.
Jak rozliczać się z gotującym? v
Z gotującymi rozliczasz się gotówką (lub ewentualnie przelewem, jeśli tak ustalicie). Nie ma konieczności podpinania żadnego rodzaju płatności w aplikacji. Nie pobieramy prowizji od Waszych rozliczeń, a w aplikacji nie ma żadnego formalnego potwierdzenia. Ważne, żebyście zadbali o rozliczenie sami.
Czy korzystanie ze Zwyczajnego jest bezpłatne? Na czym zarabiacie? v
Odwołując się do gościnności i zaufania niedługo otworzymy możliwość przesyłania nam “napiwków”. Chcemy, aby społeczność Zwyczajnego wspierała nasze działanie dobrowolnymi wpłatami w wysokości podobnej do zwyczajowego napiwku w restauracji (około 10-20% od kwoty posiłku). Wierzymy, że dając ludziom możliwość, a nie konieczność ostatecznie wyjdziemy na tym lepiej. Planujemy stworzyć różne możliwości płatności, w tym pakiety, żeby płatność napiwków była jak najwygodniejsza.

Zarobek jest dla nas bardzo ważny, ponieważ tylko dzięki temu będziemy w stanie się rozwijać i realizować naszą misję. Chcemy, aby jak najwięcej osób w społeczności Zwyczajnego rozumiało tą zależność i abyśmy wspólnie wzięli odpowiedzialność za realizację wspólnej misji.

W niedalekiej przyszłości planujemy otwarcie e-sklepu z dobrymi produktami spożywczymi dla użytkowników Zwyczajnego. Mamy też więcej pomysłów, które w przyszłości dadzą wartość użytkownikom, a nam możliwość zarobku. Z pewnością nie planujemy reklam.
Jak powstał pomysł na Zwyczajny? v
Dawid Sokołowski - założyciel Zwyczajnego:
“To był pewien proces odkrywania, w którym wiele wątków złożyło się w całość. Zaczęło się od bardzo luźnych rozważań 3 lata temu, że właśnie taki projekt ma ogromne pole rozwoju w Polsce. Poprzez życiowe doświadczenia stopniowo przychodziło do mnie zrozumienie jak bardzo ważna jest dla mnie po prostu obecność i autentyczny kontakt z ludźmi. Zupełnie oddzielnie funkcjonował dla mnie wątek gotowania. Już w dzieciństwie lubiłem gotować i robiłem regularnie spaghetti dla mojej 7-osobowej rodziny. Gotowanie dla innych i wspólne jedzenie zawsze kojarzyło mi się z rodzinnością, radością, obecnością i bliskością. Nie traktowałem jednocześnie gotowanie jako czegoś specjalnie ważnego w moim życiu. Z czasem zacząłem jednak uświadamiać sobie jak ważne i głęboko satysfakcjonujące dla mnie jest karmienie ludzi i ten rodzaj radości, obecności i więzi, który z tego wynika. Dwa lata temu powstała nazwa Zwyczajny obiad, a później zostało po prostu Zwyczajny. Równolegle na fali rozczarowania przedsiębiorczością społeczną, którą się zajmowałem przychodziło zrozumienie jak ważne i efektywne dla zmiany społecznej jest skupienie się na samych podstawach takich jak jedzenie i relacje. Zauważyłem też, że kluczowe jest przyjęcie perspektywy dostatku. W kontekście jedzenie jest to zauważenie, że ludzie, którzy gotują i to lubią są wszędzie wokół nas i musimy ich tylko efektywnie połączyć z ludźmi, którzy chcą dobrze zjeść, żeby na dużą skalę polepszyć dostęp do smacznego, zdrowego i taniego jedzenia. W międzyczasie dojrzewała coraz bardziej myśl, aby mając wieloletnie doświadczenie w ekonomii współdzielenia i pracy ze startupami stworzyć swój własny startup i wprowadzić całą swoją wiedzę i doświadczenie w życie.”
Jaka jest Wasza misja? v
Naszą misją jest odżywianie ludzi. Na podstawowym poziomie jest to oczywiście jedzenie. Mimo pozornego dostatku, zaskakująco wielu ludzi jest niedożywionych i co gorsza nie zdają sobie z tego sprawy. Robią ciągłe kompromisy jedząc nieregularnie, jedzenie o niskiej jakości i wartości odżywczej. Jedzą, lecz nie są odżywieni.

Możemy to zmienić dzięki lepszej organizacji tego, co już mamy jako społeczeństwo. W końcu wszędzie wokół nas są ludzie, którzy dobrze gotują i to lubią, a ugotowanie trochę więcej to dla nich żaden problem. Gotują pyszne, domowe i pełnowartościowe jedzenie po niskim koszcie. Dzięki Zwyczajnemu wszystkie te posiłki mogą być łatwo dostępne dla ludzi wokół, którzy potrzebują dobrze zjeść. Blisko, łatwo i tanio.

Chcemy odżywiać również ludzi na poziomie relacji. Dzięki Zwyczajnemu łatwo poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach czy podobnej diecie. Jedzenie przy wspólnym stole tworzy tę specyficzną atmosferę bezpieczeństwa, odpoczynku i serdeczności. Wspólne jedzenie ma w sobie coś pierwotnego - w końcu od tysięcy lat był to uniwersalny sposób budowania więzi.

Chcemy też odżywiać na poziomie tożsamości. Boli nas, że w świecie jest tyle udawania kogoś kim się nie jest, gonitwy za więcej i więcej, prób wyróżnienia się za wszelką cenę. Chcemy promować zwyczajność. Chcemy pokazywać jak ważne jest bycie po prostu sobą, budowanie autentycznych relacji i dbanie o wewnętrzny spokój. Nie musisz być kimś kim nie jesteś - już teraz jesteś wystarczający. Twoja zwyczajność dla kogoś może być odkryciem.

Jest to dla nas tak ważne, że nazywaliśmy naszą aplikację Zwyczajny.
Czym zwyczajny.pl różni się innych projektów? v
Jesteśmy aplikacją społecznościową niż tylko platformą do współdzielenia posiłków. Tworzymy przestrzeń, gdzie ludzie mogą się poznawać, inspirować i spędzać czas. Jesteśmy więc bardziej facebookiem jedzeniowym, niż jedzeniowym blablacarem.

Naszym głównym motywem jest zwyczajność. Przede wszystkim skupiamy się na codziennych, zwyczajnych posiłkach w luźnej, domowej atmosferze w niskiej cenie. Większość innych projektów sprowadza się do doświadczeń a’la restauracyjnych - 3 dania, wyszukane potrawy, znacznie wyższe ceny itp. Trafiamy zatem do szerokiego grona odbiorców, a nie do wąskiego grona osób, których stać na drogie posiłki i mających chęć na unikatowe doświadczenia.

Różnimy się również w naszym podejściu do obecnych i przyszłych użytkowników, których bardzo uważnie słuchamy i obserwujemy. Chcemy stworzyć doświadczenia dostosowane do różnych sposobów na korzystanie ze Zwyczajnego. Dużą wagę przykładamy do tego, aby proces poznawania ludzi oraz umawiania się na posiłki był jak najprostszy. Zależy nam również na stworzeniu swobodnej ‘zwyczajnej’ kultury wokół wspólnego jedzenia.

Znacznie różnimy się również na poziomie filozofii i umiejętności rozwijania takiego startupu. Z racji doświadczenia przykładamy wagę do efektu kuli śnieżnej, efektywności pracy, zbierania informacji zwrotnej czy mądrego planowania dalszego rozwoju.

Jest wiele pozornych ‘niuansów’, które są tak naprawdę bardzo ważne, a które sprawiają, że jesteśmy ostatecznie tak bardzo różni od wydawałoby się podobnych projektów.
Kto tworzy Zwyczajny? v
Za Zwyczajnym stoi dynamiczny zespół młodych ludzi zdeterminowanych do działania. Liderem zespołu jest Dawid Sokołowski. Źródłem naszej motywacji i naszą nadrzędną wartością jest miłość. Łączy nas wiara, że mamy realną szansę pozytywnie zmienić świat na dużą skalę. Bliskie są nam samoorganizacja, komunikacja NVC, traktowanie człowieka jako całość i interdyscyplinarność. Łączy nas odwaga do rozwoju wewnętrznego i skupienie na pracy.

Część z nas bardzo lubi gotować, a wszyscy lubimy dobrze jeść. W większości jemy roślinnie. Dbamy o kontakt z ciałem i zdrowy styl życia. Praktykujemy uważność. Ważne są dla nas bliskie relacje i życie w zgodzie z naturą. Interesujemy się permakulturą.

W kontekście startupowym interesują nas m.in. productivity hacking, growth hacking, lean startup, data science, efekty sieciowe, storytelling, psychologia ewolucyjna, memetyka, complex product design, interfejsy konwersacyjne, community management. Inspiruje nas historia o Dawidzie i Goliacie - szczególnie ta opowiedziana przez Malcolma Gladwella
Jakie macie plany? v
Priorytetem na teraz jest promowanie Zwyczajnego w nowych miejscach i środowiskach. Kluczowe jest dla nas osiągnięcie efektu kuli śnieżnej. Najbliższe plany to ulepszanie i rozwijanie aplikacji w oparciu o informację zwrotną od Was. Ważne jest dla nas, aby jak najlepiej dopasować doświadczenie na Zwyczajnym do różnorodnych potrzeb. W niedługim czasie uruchomimy możliwość dawania nam napiwków. W dalszych planach jest otwarcie e-sklepu z dobrymi produktami w przystępnych cenach. Zależy nam również na stworzeniu na Zwyczajnym możliwości budowania społeczności dla blogerów jedzeniowych. W perspektywie 2-4 lat widzimy Zwyczajnego jako “asystenta jedzeniowego” odpowiedzialnego za wszystko, co związane z jedzeniem - nie tylko współdzielenie posiłków, ale i zakupy, diety, przepisy, zamawianie jedzenia i inne.
Jak pomóc w zwyczajnym? v
Sukces Zwyczajnego zależy od osiągnięcia masy krytycznej, powyżej której samoistnie coraz więcej osób korzysta ze Zwyczajnego i można uznać, że Zwyczajny “działa”. To pomoc wielu cichych fanów, właśnie takich jak Ty może sprawić, że przebijemy konieczną masę krytyczną.

Zwyczajny to więcej niż aplikacja. To konkretny sposób na zmianę świata w stronę dobrego jedzenia dla wszystkich, zwyczajności, autentyczności, współdzielenia i dobrych relacji z ludźmi. Pomagając zmieniasz świat razem z nami.

Możesz wiele pomóc korzystając regularnie z aplikacji nawet jeśli w Twoim mieście lub okolicy Zwyczajny nie jest jeszcze popularny. Udostępnianie filmików promocyjnych Zwyczajnego lub naszych treści pomoże nam w dotarciu do większej ilości ludzi. Warto też bezpośrednio zachęcać znajomych do korzystania ze Zwyczajnego i bliższego włączenia się. Warto też po prostu rozmawiać ze znajomymi i osobami, które poznajesz przez Zwyczajny o aplikacji, o idei, dlaczego Ci się podoba czy też jakie masz nadzieje.

Cenne jest też dla nas zgłaszanie błędów, feedbacku, a także pomysłów związanych z funkcjonowaniem Zwyczajnego czy też jego rozwojem.

Jeśli chcesz zaangażować się jeszcze bardziej to możesz zostać ambasadorem Zwyczajnego Przeczytaj