Ambasadorzy Zwyczajnego

Szukamy osób, które chcą zaangażować się w popularyzację Zwyczajnego. Jak każdy projekt społecznościowy, Zwyczajny potrzebuje jak najszybciej przebić masę krytyczną użytkowników (efekt sieciowy) i osiągnąć samonakręcającą się spiralę - im więcej osób korzysta ze Zwyczajnego, tym więcej wartościowych połączeń pomiędzy użytkownikami, tym więcej osób na Zwyczajnym i tak w kółko. Osiągnięcie masy krytycznej dotyczy każdego miasta oddzielnie. Twoja pomoc może być zatem na wagę “działa/nie działa” w Twoim mieście.

Zwyczajny to więcej niż aplikacja

To konkretny sposób na zmianę świata w stronę dobrego jedzenia dla wszystkich, zwyczajności, autentyczności, współdzielenia i dobrych relacji z ludźmi. Jako ambasador jesteś ważną częścią społeczności i zmieniasz świat razem z nami. W pierwszej kolejności zależy nam na osobach, które utożsamiają się z naszymi wartościami i czują, że chcą być częścią zmiany jaką tworzymy.

Wszystko co potrzebujesz o nas wiedzieć znajdziesz w FAQ (Przeczytaj tutaj)

Korzyści

Comiesięczne spotkania w siedzibie Zwyczajnego w Warszawie. Z radością zaprosimy Cię na wspólne jedzenie, gdzie możemy się poznać, porozmawiać o projekcie. Chcemy też stworzyć w ten sposób przestrzeń do spotkania z ciekawymi ludźmi i wzajemnego wspierania się w rozwoju.

Realny wpływ na rozwój Zwyczajnego. Ambasadorzy jako pierwsi będą wiedzieć o nowościach w Zwyczajnym, będą mogli śledzić nasz rozwój od środka i mieć na niego wpływ. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej informacji zwrotnej i Waszych pomysłów.

Możliwość zobaczenia od środka jak działa w praktyce działa samoorganizacja (turkusowa organizacja)

Specjalna odznaka “ambasador” wewnątrz aplikacji.

Bonusy za aktywne działanie na rzecz Zwyczajnego - zniżki i gratisy w sklepie, który planujemy otworzyć wewnątrz aplikacji.

Jeśli masz swoją aktywną społeczność - pomoc w jej rozwoju np. poprzez udostępnienia u nas.

W razie potrzeby możemy wystawić rekomendacje w związku z zaangażowaniem w Zwyczajny.

Jak się włączyć

Podstawa bycia ambasadorem to aktywne korzystanie z aplikacji i popularyzowanie Zwyczajnego w swoim środowisku - zarówno osobistym jak i w mediach społecznościowych.

Aplikacja
 • Pobierz aplikację i wypełnij swój profil na Zwyczajnym
 • Wrzuć od razu zaproszenie na posiłek.
 • Informuj nas o wszystkich błędach, trudnościach i wątpliwościach związanych z korzystaniem z aplikacji, żebyśmy mogli ulepszać aplikację.
 • Dołącz do grup i zagaduj do ludzi
Facebook
 • Bądź gotowy/a na udostępnianie filmików promujących. Damy Ci znać dokładnie, kiedy i jak będziemy potrzebować Twojej pomocy w udostępnianiu filmików na FB - to dla nas szczególnie ważne, żebyśmy szerowali w sposób skoordynowany, gdyż dzięki temu będziemy osiągać bardzo duże zasięgi.
 • Dołącz do grupy “Ambasadorzy Zwyczajnego” na facebooku - tam będą na bieżąco wszystkie szczegóły
 • Zaznacz, że chcesz dostawać wszystkie powiadomienia z grupy (najlepiej z fanpage też) - facebook kiepsko wyświetla powiadomienia jeśli tego nie zrobisz.
 • Informuj nas o wszystkich błędach, trudnościach i wątpliwościach związanych z korzystaniem z aplikacji, żebyśmy mogli ulepszać aplikację.
 • Przy wrzucaniu filmików promujących oznacz znajomych w poście lub komentarzu, którym może spodobać się Zwyczajny Może masz jakiś fanpage lub administrujesz grupą? A może w jakiejś aktywnie się udzielasz? Warto szerować filmiki promujące tam w pierwszej kolejności.
 • Odezwij się, żeby porozmawiać z Agatą lub Przemkiem jak najlepiej możesz pomóc przy szerowaniu.
Instagram
 • Obserwuj nasz profil Zwyczajny.pl.
 • Postuj o nas na swoim Insta i w MyStory.
 • Nasze tagi to: #zwyczajnypl #jedzenie #food #inspiracje #gotowanie $cooking #przyjaźnie #poznajmysie #zerowaste #inspirujmysie #dzielmysie #wegejedzenie #vege #vegan #wege #foodshering #belikezwyczajny #badzzwyczajny #mealshare #foodtech #foodapp #posiłek #zdrowie #lifestyle #foodsharing #foodstagram #instafood #startup #startuplife #bettertogether #lunch #obiadek #zdrowienatalerzu
Rozmowy
 • Może znasz ludzi, których możesz zainteresować Zwyczajnym? A może takich, którym możesz opowiedzieć o naszej wspólnej misji i wkręcić ich w to? Działając wspólnie jest więcej zabawy i motywacji.
 • Warto zachęcać przede wszystkim do regularnego korzystania z aplikacji. Czasem nawet do włożenia specjalnego wysiłku do regularnego zaproszania czy pisania do ludzi na Zwyczajnym. Początek jest bardzo ważny, żeby zachęcić jak najwięcej ludzi i osiągnąć masę krytyczną.
 • Opowiadaj ludziom, których poznajesz przez aplikację o Zwyczajnym - o naszej misji, o byciu ambasadorem i zachęcaj ich do większego zaangażowania się.
Inne pomysły
 • Rozdawanie ulotek w odpowiednich miejscach (porozmawiaj z Agatą lub Przemkiem).
 • Mówienie o Zwyczajnym znajomym dziennikarzom, blogerom i innym osobom, które mogą pomóc w szerokim dotarciu z informacją o Zwyczajnym.
 • Z chęcią poznamy się lepiej i opowiemy jak współdziałać jeszcze bliżej np. przy testowaniu różnych założeń.
Może Ty masz jakieś pomysły?

Jak mówić/pisać o Zwyczajnym?

Od serca. Dlaczego podoba Ci się Zwyczajny? Jakie masz nadzieje w związku z projektem? Jak Ty zamierzasz korzystać ze Zwyczajnego?

W razie jakichkolwiek pytań - pisz śmiało! Widzimy się na grupie na facebooku i na Zwyczajnym.